Blog

Wielkimi krokami zbliża się premiera części drugiej. Tytuł został zmieniony na : W świecie skrzatów. Opowiadania o skrzatach zaware w w tej części będą właśnie o tych istotkach. Jakich niecnych czynów były prowodyrami? O tym w dwudziestu trzech opowiadaniach, które ukażą się w formie papierowej jak równiej pod postacią ebooka (mobi, epub).

Bez wątpienia jest to część dla nieco starszych odbiorców. Zawiera kilka wydarzeń, które bezsprzecznie zakończyly się tragicznie. Jeżeli jednak nie boicie się spotkań z duchami, przedziwnymi wypadkami to jest to cześć zdecydowania dla Was. Zawarte opowiadania o skrzatach zawierają kilka dramatycznych historii a wśród nich może mało znanna legenda o Dzwonie Grzesznika . Następnie nawet nie zmieniając miejsca czyli pozostając przy kościele Marii Magdaleny mamy Mostek Pokutnic. Idąc dalej dowiemy się dlaczego w kamienicy Pod Złotym Psem straszy aby w końcu odwiedzić teren dawnego Zamku Cesarskiego. Tam też czyha na nas legendarna Biała Dama. Wszytko to i wiele więcej znajdziecie w Tomie II.

A już teraz podzielić się mogę wyglądem okładki, która stylistycznie odpowiadać będzie znanej z Tomu I: Czy krasnoludki żyją w lesie?

Jeżeli zdecydujecie się zajrzeć do tej części gdzie znajdziecie poszukiwane opowiadania o skrzatach to w środku znajdziecie tę samą stylistykę ilustracji oraz mapy co w Tomie I. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z obiema publikacjami.

Opowiadania nie tylko wrocławskie Tom II: W świecie skrzatów