Propozycje wycieczek

Jak zwiedzać Wrocław?

Nie ma na to pytanie jednej prawidłowej odpowiedz, jeżeli taka w ogóle istnieje. Wycieczki po Wrocławiu mogą odbywać się po lądzie czy wodzie ale także z wykorzystaniem środków transportu. Miasto możemy zwiedzać na wiele różnych sposobów między innymi:

  • wycieczki piesze czyli najpopularniejsza metoda zwiedzania miasta
  • przejazd przez Wrocław (autokar, melex, samochód, pojazdy dedykowane np. tramwaj turystyczny)
  • rejs po Odrze
  • oglądanie panoramy miasta z różnych puntów widokowych
  • miasto nocą
Długość wycieczek

A jak długie powinny być wycieczki po Wrocławiu? Tutaj także nie mam jednej odpowiedzi. W zależności od ilości dostępnego czasu i chęci zgłębienia tajemnic miasta. Można zrobić to w sposób ekspresowy np. w 1 do 3 godzin. Można też poświęcić 5 godzin lub nawet kilka dni.

Każda z zaproponowanych tras ma swoją wersję ekspresową (kierowaną głównie do mniejszych grup ze względu na szybsze przemieszczanie się pomiędzy danymi obiektami) jak również wersję rozszerzoną (kiedy grupa liczy ponad 10-15 osób). Sam sugeruję wycieczki po Wrocławiu w wydaniu do około 3 godzin. W tym czasie można naprawdę sporo zobaczyć i nie jest to zbyt męczące.

Podstawowa

Trasa I

Trasa podstawowa czyli wszystko to co niezbędne aby nieco poznać miasto. Znajdzie się miejsce na spacer po Rynku oraz wokół tego tętniącego życiem o każdej porze serca miasta. Nie może zabraknąć przechadzki pod Uniwerystet Wrocławski skąd udamy się na Ostrów Tumski aby zakończyć na Bulwarach Odrzańskich (przy zatoce Gondoli).

Trasa może być w wydaniu ekspresowym lub rozszerzonym a także w wydaniu wieczornym (po zmierzchu)

Szlakiem legend i tajemnic

Trasa II

Szlakiem legend, tajemnic i anegdot to trasa, która dotyka większość z miejsc omówionych w trasie podstawowej. Jednak tutaj skupimy się na wszelakich opowiastkach, legendach czy anegdotach, które tyczą się napotkanych miejsc. Znajdzie się też miejsce na kilka bajek, w końcu jesteśmy w mieście krasnoludków!

Trasa w dla wielbicieli legend o duchach, intrygujących anegdot i ciekawych opowieści z historią w tle.

Szlakiem miejsc z książek

Trasa III

Wycieczki po Wrocławiu - Panny zaklęte w kamieńW propozycjach wycieczek nie mogło także zabraknąć tej opcji. Śladami miejsc znanych z książek to propozycja dla tych z Was, którzy zdążyli już zapoznać się treścią opowiadań.  Równocześnie także dla tych z Was, którzy nie mieli okazji jeszcze poznać przygód krasnoludków czy psot skrzatów i chcielibyście najpierw poznać i zobaczyć miejsca, które być może później, odkryjecie w książkach.

Trasa w wydaniu ekspresowym i rozszerzonym a także w wydaniu wieczornym (po zmierzchu)