O mnie

Czyli kim jestem i czym jest projekt bajamy.pl

Kilka słów o książkach i projekcie

Witaj,

Pomysł na projekt pojawił się w 2018 w trakcie jednego z wyjazdów. Założenie było proste. Ktoś kiedyś zapytał mnie czy jako przewodnik po Wrocławiu spisałbym kilku opowiadań, którymi raczyłem znajomych oraz rodzinę a w trakcie wyjazdów, wieczorami był czas aby zacząć. Tak powstało kilka pierwszych historyjek. Później doszło kilkadziesiąt nowych i zrodził się pomysł aby wydać je w formie papierowej oraz e-booka. Dochodzimy w końcu do bajamy.pl. Miejsce, w którym można przeczytać kilka przykładowych opowiadań, spojrzeć na ilustracje, które obrazują najistotniejsze części opowiadania. Pierwsza oraz druga część jest już gotowa a prace nad kolejnymi trwają. Czy będzie to swoisty przewodnik po Wrocławiu ? Czas pokaże.

 

Krótko o mnie.

Bartosz Orłowski Przewodnik po WrocławiuJak już nadmieniłem, uwielbiam opowiadać różne historie. Jestem  pasjonatem historii oraz  legend, chyba jak każdy  przewodnik po Wrocławiu (aktualnie pozostaje to zajęcie w sferze hobby). Na co dzień pracuję w branży IT we Wrocławiu.

Z kim współpracuję

Redakcja i korekta tekstów : www.red-kor.pl

Ilustracje, okładki : Malowanie na śniadanie

Życzę miłego surfowania po stronie oraz, jeżeli Drogi Czytelniku, zainteresujesz się książkami to także udanej lektury. Polecam także zajrzeć do działu map, gdzie wyszczególniłem najważniejsze obiekty, opisane w książkach.

Wycieczki

Od czasu do czasu otrzymuję pytania odnośnie prowadzenia wycieczek jako przewodnik po Wrocławiu. Traktuję to jako już jako hobby. Praca zawodowa nie pozwala na bycie dostępnym w tygodniu.  Ostatnio zdecydowałem, że od czasu do czasu chętnie wybrałbym się na spracer po Wrocławiu . Weekendowa wycieczka po mieście śladami legend i tajemnic, w poszukiwaniu kranosludków czy po prostu bliżej nieokreślona tematyka na spacer po Wrocławiu. Dokładne informacje postaram się przedstawić już niebawem na osobnej stronie. Opracowałem kilka tras wraz z krótkim opisem a co za tym idzie będziecie mieli możliwość sprawdzenia czy odpowiada Wam zaproponowana tematyka.

Wstępne trasy

Każdy przewodni miejski po Wrocławiu ma swoją ulubioną tematykę, która najbardziej mu, kolokwialnie mówiąc, leży. Może to być na przykład obszerna wiedza z zakresu architektury i stylów, do tego sztuka, dbałość o daty i chronologię wydarzeń. Z tematyki książek, których jestem autorem, wywnioskujecie, że jestem fanem wszelakich legend anegdot i otwartej rozmowy odnośnie tego co działo się dawniej we Wrocławiu. Do tego niezła pamięć do wydrzeń, faktów i dat pozwoliły, jak każdy licencjonowany przewodnik po Wrocławiu, zdać egzamin państwowy na tę licencję.

Wstępnie chciałbym zaproponować kilka tras o roboczych nazwach:

  • podstawowa
  • śladami legend i anegdot
  • śladami wydarzeń ujętych w książce
Spotkania

Jeżeli chodzi o kwestię spotkań aby porozmawiać na temat książek a jednocześnie o Wrocławiu to także jestem otwarty na współpracę. Preferowane miejsca to biblioteki w końcu, jakie miejsce jest lepsze do rozmów o książkach od bibliotek.