Aktualne projekty

Książki

Książki, krasnoludki, skrzaty czyli swoisty przewodnik nad którymi aktualnie pracuję.

Pracuję nad tekstami i w międzyczasie współpracuję z ilustratorem, redaktorem i korektorem i później sklejam wszystko w całość (więcej informacji zamieściłem w dziale O mnie ). Każdy z projektów zawiera opowiadania bądź jego skrót, które znajdą się w poszczególnych tomach. Na początek będą to książki gdzie głównymi bohaterami są sympatyczne krasnoludki a także mniej życzliwe skrzaty. Można powiedzieć, że będzie to taki swoisty przewodnik po Wrocławiu i nie tylko.

Zapraszam do lektury.

Opowiadania nie tylko wrocławskie

W tej części zawarłem 22 opowiadania składające się na Tom I. Zapoznają Cię, Drogi Czytelniku, z kilkunastoma znanymi oraz mniej spopularyzowanymi miejscami we Wrocławiu. Historyjki te powiązałem z niektórymi podaniami czy faktami historycznymi, ale w końcu w każdej z nich tkwić może ziarenko prawy.

Głównym bohaterem jest pewien krasnoludek o dość ciekawym imieniu. Nadali mu jego towarzysze ze względu na różne przypadki, których doświadczał. On i jego wesoła kompania są świadkami wielu ciekawych wydarzeń. Czy mieli na nie wpływ? O tym dowiesz się Drogi Czytelniku z książki, w której znajdziesz krasnoludki, skrzaty czyli swego rodzaju przewodnik po Wrocławiu.

Przykładowe opowiadania należące do Tomu I znajdują pod poniższym linkiem.

Aktualnie dostępny jest już Tom II Wszystko o skrzatach należący do Opowiadań nie tylko wrocławskich.

Skąd się wzięły skrzaty? Dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób. Postaram się zaprezentować to w części drugiej. Tutaj nieco inaczej niż w pierwszym Tomi gdzie bohaterami są krasnoludki. Ta część to głównie skrzaty, ale także zawiera sporo ciekawych informatcji czyli  jest to także swego rodzaniu przewodnik po Wrocławiu.

Zawarłem tutaj kilkanaście historyjek traktujących o innych, niż w części pierwszej, miejscach oraz podaniach. Całość również okraszę barwnymi ilustracjami.

Większa opowieść

Większa opowieść

Po kilkudziesięciu opowiadaniach nadszedł czas aby zebrać naszych bohaterów w jedną dużą historię. Będą więc krasnoludki, skrzaty, klątwa i wiele innych wątków oraz miejsc znanych i tych do odkrycia. Nie będzie to już przewodnik, jakkolwiek można by nazwać poprzednie książki, ale na pewno znajdzie się kilka ciekawych miejsc do odkrycia.

Koty?

W przyszłości planuję jeszcze Tom trzeci. Jego roboczy tytuł brzmi: Przypadki kota Nicponia. Książki gdzie bohaterami są krasnoludki, i skrzaty zostawiam za sobą a ten swoisty przewodnik po Wrocławiu skupi się na sympatycznym zwierzątku.

Dlaczego kot został tak nazwany? Skąd w ogóle wziął się w rzeczonej książce. O tym i o wielu innych przypadkach, które go spotkały opowiem w trzeciej części.

Aktualnie ukończyłem kilka opowiadań o miejscach związanych z samym Wrocławiem, ale także traktujących o tematach ogólnych. Krok po kroku dodaję kolejne pozycje na sam koniec upiększone  będą kolejną porcją ilustracji. Wydanie książki będzie w formie e-booka oraz tradycyjnej.