Blog

W każdym z nas jest coś z odkrywcy. Lubimy legendy, miejskie tajemice, opowiadania, fascynujemy się przygodami bohaterów, o których czytamy w książkach lub widzimy na ekranie kin lub w telewizji. Lubimy wspominać czasy dzieciństwa kiedy każdy patyk stawał się mieczem lub kijem maga. Do tego każdy skrawek starego papieru mógł być zaginioną mapą, która poprowadzi nas do zakopanego skarbu. Bezsprzecznie przyczyniły się do tego filmy epoki VHS między innymi Goonies.

Legendy miejskie i poszukiwanie skarbów
Co jednak może się stać kiedy weźmiemy do ręki mapę i ruszymy śladami pewnego krasnoludka?

Co jednak może się stać kiedy weźmiemy do ręki mapę i ruszymy śladami pewnego krasnoludka? Sprawdzimy legendy i miejskie tajemnice. Do tego spostrzeżemy, że przygoda czyha tuż za rogiem a raczej we Wrocławiu i okolicach tego pięknego miasta. Dowiemy się przy okazji czy krasnoludkom udało się zbudować dom na kurzej stopce zgodnie z planami ludzi. Następnie gdzie się podział szklany globus, co znajduje się na wieży ratuszowej. A na koniec dlaczego te istotki upodobały sobie czerwony kolor czapeczek. Wszystko to i wiele więcej w Tomie I serii Opowiadania nie tylko wrocławskie.

A jeżeli zbiór ten nie będzie dla Was wystarczający to wystarczy wtedy sprawdzić jakie miejskie legendy umieściłem w drugim tomie. Tam też znajdziecie kilka dramatycznych wydarzeń z dawnych lat. Są to między innymi historia o nieuczciwej przekupce, mostku pokutnic czy problem związany z dość niechlubnym zawodem jakim był kat.