Blog

Ilustracje do części pierwszej zostały ukończone. Łącznie zaplanowałem ich ponad 40. Osobiście jestem bardzo zadowolony z efektu. Pozostała już tylko kwestia okładki. Jednak wkrótce i ona będzie ukończona, więc będę miał okazję podzielić się końcowym rezultatem. Przy okazji zaktualizowałem spis opowiadam o szkice nowych ilustracji. Inną dobrą wiadomością jest ukończenie prac nad redakcją kolejnej porcji opowiadań. Opracowuję już jedynie skład do którego dojdzie okładka i całość gotowa będzie do publikacji. Kiedy ona nastąpi? Mam nadzieję, że już wkrótce. Sam jestem ciekaw efektu końcowego. Postaram się również o małą niespodziankę. Być może pozwoli to spojrzeć na Opowiadania nie tylko wrocławskie jako na trochę inny przewodnik po mieście.

Drobne zmiany dotknęły i sam tytuł. Zdecydowałem się, po kilku konsultacjach, na Tom I: Czy krasnoludki żyją w lesie?

Aktualnie pracuję nad optymalizacją pozycjonowania strony i stwierdziłem, że mimo używania kilku narzędzi nie jest takie proste. Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas rezultat będzie zadowalający i każdy kto jest zainteresowany innym spojrzeniem na przygody krasnoludków, skrzatów i innych istot bez trudu odnajdzie karty tej strony.

Poniżej zamieściłem ilustrację do jednego z opowiadań o wieży ratuszowej. Sam ratusz jest jednym z wielu moich ulubionych obiektów. Wiąże się to oczywiście z jego bogatą historią, ale także z interesującymi obiektami na jego fasadzie oraz wieży. Jak się dobrze nad tym zastanowię to można spędzić naprawdę sporo czasu podziwiając jedynie dawną siedzibę władz miejskich. Jeżeli do tego dodamy wysłuchanie, choć skróconych wersji, opowiadań odnośnie samej budowli, legend oraz zabawnych historyjek to cóż… Potrzebowalibyśmy jednak usiąść i odpocząć na jednej z ławeczek. Zapraszam do przyjrzenia się wszystkim szkicom, które znaleźć można tutaj.