Aktualne projekty

Książki

Książki, nad którymi aktualnie pracuję.

Nazywam je projektami, jako że stanowią swoiste wyzwanie. Pracuję nad tekstami i w międzyczasie współpracuję z ilustratorem, redaktorem i korektorem i później sklejam wszystko w całość. Mam nadzieję,że już wkrótce staną się publikacjami. Każdy z projektów zawiera opowiadania bądź jego skrót, które znajdą się w poszczególnych tomach. Na początek będą to książki gdzie głównymi bohaterami są sympatyczne krasnoludki a także mniej życzliwe skrzaty.

Zapraszam do lektury.

Opowiadania nie tylko wrocławskie

Tom I

Tom I

Krasnoludki

W tej części zawarłem 22 opowiadania składające się na Tom I. Zapoznają Cię, Drogi Czytelniku, z kilkunastoma znanymi oraz mniej spopularyzowanymi miejscami we Wrocławiu. Historyjki te powiązałem z niektórymi podaniami czy faktami historycznymi, ale w końcu w każdej z nich tkwić może ziarenko prawy.

Głównym bohaterem jest pewien krasnoludek o dość ciekawym imieniu. Nadali mu jego towarzysze ze względu na różne przypadki, których doświadczał. On i jego wesoła kompania są świadkami wielu ciekawych wydarzeń. Czy mieli na nie wpływ? O tym dowiesz się Drogi Czytelniku z książki.

Przykładowe opowiadania należące do Tomu I znajdują pod poniższym linkiem.

Tom II

Tom II

Aktualnie opracowuję Tom II Wszystko o skrzatach należący do Opowiadań nie tylko wrocławskich.

Skąd się wzięły skrzaty? Dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób. Postaram się zaprezentować to w części drugiej.

Zawarłem tutaj kilkanaście historyjek traktujących o innych, niż w części pierwszej, miejscach oraz podaniach. Całość również okraszę barwnymi ilustracjami.

Tom III

Tom III

Koty?

Jak tylko ukończę pracę nad częścią druga skupie się na Tomie trzecim. Jego roboczy tytuł brzmi: Przypadki kota Nicponia.

Dlaczego kot został tak nazwany? Skąd w ogóle wziął się w rzeczonej książce. O tym i o wielu innych przypadkach, które go spotkały opowiem w trzeciej części.

Aktualnie ukończyłem kilka opowiadań o miejscach związanych z samym Wrocławiem, ale także traktujących o tematach ogólnych. Krok po kroku dodaję kolejne pozycje na sam koniec upiększone  będą kolejną porcją ilustracji. Wydanie książki będzie w formie e-booka oraz tradycyjnej.