Aktualne projekty

Książki

Książki, nad którymi aktualnie pracuję.

Nazywam je projektami, jako że stanowią swoiste wyzwanie. Pracuję nad tekstami i w międzyczasie współpracuję z ilustratorem, redaktorem i korektorem i później sklejam wszystko w całość. Mam nadzieję,że już wkrótce staną się publikacjami. Każdy z projektów zawiera opowiadania bądź jego skrót, które znajdą się w poszczególnych tomach. Na początek będą to książki gdzie głównymi bohaterami są sympatyczne krasnoludki a także mniej życzliwe skrzaty.

Zapraszam do lektury.

Opowiadania nie tylko wrocławskie

Tom I

Tom I

Krasnoludki

W tej części zawarłem 22 opowiadania składające się na Tom I. Zapoznają Cię, Drogi Czytelniku, z kilkunastoma znanymi oraz mniej spopularyzowanymi miejscami we Wrocławiu. Historyjki te powiązałem z niektórymi podaniami czy faktami historycznymi, ale w końcu w każdej z nich tkwić może ziarenko prawy.

Głównym bohaterem jest pewien krasnoludek o dość ciekawym imieniu. Nadali mu jego towarzysze ze względu na różne przypadki, których doświadczał. On i jego wesoła kompania są świadkami wielu ciekawych wydarzeń. Czy mieli na nie wpływ? O tym dowiesz się Drogi Czytelniku z książki.

Przykładowe opowiadania należące do Tomu I znajdują pod poniższym linkiem.

Tom II

Tom II

Aktualnie dostępny jest już Tom II Wszystko o skrzatach należący do Opowiadań nie tylko wrocławskich.

Skąd się wzięły skrzaty? Dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób. Postaram się zaprezentować to w części drugiej.

Zawarłem tutaj kilkanaście historyjek traktujących o innych, niż w części pierwszej, miejscach oraz podaniach. Całość również okraszę barwnymi ilustracjami.

Klątwa ametystowej geody

Klątwa ametystowej geody

Po kilkudziesięciu opowiadaniach nadszedł czas aby zebrać naszych bohaterów w jedną dużą historię. Będą więc krasnoludki, skrzaty, klątwa, ametystowa geoda i wiele innych wątków oraz miejsc znanych i tych tych do odkrycia.

Tom III

Tom III

Koty?

W przyszłości planuję jeszcze Tom trzeci. Jego roboczy tytuł brzmi: Przypadki kota Nicponia.

Dlaczego kot został tak nazwany? Skąd w ogóle wziął się w rzeczonej książce. O tym i o wielu innych przypadkach, które go spotkały opowiem w trzeciej części.

Aktualnie ukończyłem kilka opowiadań o miejscach związanych z samym Wrocławiem, ale także traktujących o tematach ogólnych. Krok po kroku dodaję kolejne pozycje na sam koniec upiększone  będą kolejną porcją ilustracji. Wydanie książki będzie w formie e-booka oraz tradycyjnej.